W internecie znajduje się wiele treści na temat czasu pracy kierowców. Wiele z nich jest bardzo dobrze opracowanych. Niestety zdarzają się też takie publikacje, które mogą wprowadzić przedsiębiorców i pracowników z branży transportowej w błąd. Jedna niewłaściwa interpretacja może przynieść wiele negatywnych konsekwencji. Dlatego ważne jest, aby czerpać wiedzę ze sprawdzonych źródeł. Poszukujesz takiego miejsca? Poznaj projekt, jakim jest Akademia czasu pracy kierowców.

Co to jest Akademia czasu pracy?

Akademia czasu pracy kierowców to profesjonalny kurs online dedykowany dla branży transportowej. W ramach projektu Studenci Akademii otrzymują roczny dostęp do nagrań video, w których krok po kroku wyjaśniamy najważniejsze zagadnienia związane z czasem pracy kierowców i z jego prawidłowym rozliczaniem, także w kontekście płacy minimalnej w krajach Unii Europejskiej. Dodatkowo treści w Akademii uzupełniane są o nowe nagrania, które dotyczą aktualnych i planowanych zmian w branży transportowej - w tej chwili są to wszystkie kwestie związane z Pakietem Mobilności.

Dla kogo jest Akademia czasu pracy kierowców?

DLA PRZEDSIĘBIORCY

Prowadząc firmę transportową jako właściciel, każdego dnia masz do czynienia z czasem pracy kierowców. Dzięki Akademii czasu pracy kierowców będziesz wiedział jak zorganizować i optymalnie rozliczyć czas pracy kierowców tak, aby każda ze stron – Ty jako pracodawca i Twój kierowca jako pracownik – były zadowolone. Materiały, które dostępne są w kursie pomogą Ci odpowiednio przygotować się do ewentualnych kontroli ITD, PIP czy innych służb kontrolnych sprawdzających rozliczenia płac minimalnych w innych krajach (MiLog, Loi Macron).

DLA PRACOWNIKA

Pracując w firmie transportowej i zajmując się planowaniem czasu pracy kierowców lub jego rozliczaniem, spoczywa na Tobie ogromna odpowiedzialność. Dzięki Akademii czasu pracy kierowców będziesz miał na bieżąco dostęp do materiałów, w których znajdziesz odpowiedzi na pytania: czym jest czas pracy kierowców, jak interpretować przepisy, jak rozliczać delegacje krajowe i zagraniczne, jak rozliczać płace minimalne na terytorium krajów UE oraz jak postępować w przypadku naruszeń kierowców. Do kursu masz dostęp 24h/7, dlatego kiedy tylko chcesz, możesz wejść do konkretnej lekcji i zweryfikować czy poprawnie wykonujesz swoją pracę.

DLA FIRMY USŁUGOWEJ

Prowadząc firmę usługową, która na zlecenie rozlicza czas pracy kierowców wiesz, że spożywcza na Tobie ogromna odpowiedzialność. Dzięki Akademii czasu pracy kierowców będziesz mógł na bieżąco weryfikować poprawność świadczonych przez Ciebie usług. Będziesz wiedział jak optymalnie rozliczyć czas pracy kierowców tak, aby każda ze stron – Twój Klient jako pracodawca i jego kierowca jako pracownik – były zadowolone. Materiały, które dostępne są w kursie pomogą Ci odpowiednio przygotować Klienta do ewentualnych kontroli ITD, PIP czy innych służb kontrolnych.

Co jeszcze?

Nie ma znaczenia czy z czasem pracy kierowców masz do czynienia od lat, czy zaczynasz dopiero tę angażującą przygodę. Nie ważne, czy pracujesz na programie 4Trans, czy nigdy nie widziałeś go na oczy. Nie ważne, czy jesteś właścicielem firmy, pracownikiem rozliczającym czas pracy kierowców, kadrową czy księgową w firmie transportowej, czy rozliczasz czas pracy kierowców innym na zlecenie.

Akademia czasu pracy kierowców to miejsce, w którym przystępny sposób pomożemy odkryć Ci tajniki czasu pracy kierowców. Wyjaśnimy najważniejsze zagadnienia wynikające z obowiązujących przepisów, poinformujemy o zmianach, jakie czekają branżę transportową i pomożemy rozwiązać Twoje indywidualne problemy na comiesięcznych sesja Q&A. 

Jak zostać studentem Akademii?

Studentem Akademii możesz zostać do 6 grudnia 2020 roku. Wystarczy, że wejdziesz na stronę www.akademiaczasupracy.pl i do 6 grudnia wykupisz interesujący Cię pakiet.