Po 30 września e-TOLL będzie jednym obowiązującym systemem poboru opłat drogowych. Urządzenia OBU używane w przypadku viaTOLL nie będą działać. Dlatego już teraz wybierz nową formę przekazywania danych do systemu. Nie zwlekaj z decyzją. Producenci urządzeń ostrzegają, że mogą być problemy z dostępnością rozwiązań!

Według aktualnych statystyk potrzebnych będzie około 1,5 mln urządzeń do przesyłania danych. Już teraz producenci rozwiązań zewnętrznych ostrzegają, że produkcja może być ograniczona ze względu na konieczność sprowadzenia komponentów. Niestety już od jakiegoś czasu dostawy Azji są znaczenie wydłużone.

Dlatego nie czekają z decyzją na ostatnią chwilę.

Jeżeli posiadasz system GBox lub jesteś zainteresowany zakupem, skontaktuj się z nami już dzisiaj!System GBox to akredytowany Zewnętrzny System Lokalizacji, który automatycznie, bez ingerencji kierowcy wysyła dane do E-Toll. Umożliwia również:


– śledzenie bieżącej pozycji pojazdu,
– komunikację kierowcą wraz z potwierdzaniem dostarczenia wiadomości oraz powiadomieniem SMS o przesłanej przez kierowcę wiadomości
– delegowanie zleceń spedycyjnych bezpośrednio do kierowcy będącego w trasie wraz z możliwością automatycznej weryfikacji postępów realizacji zlecenia
– skanowanie i przesyłanie dokumentów przez kierowcę wprost do Panelu GBOX Online
– bieżąca analiza czasu pracy kierowcy na podstawie danych z karty kierowcy i tachografu
– informowanie kierowcy o pozostałym do dyspozycji czasie pracy lub konieczności odpoczynku
– wykorzystanie nawigacji dedykowanej dla samochodów ciężarowych, uwzględniającej przy wytyczaniu trasy obowiązujące ograniczenia dla przewozów ładunkowych, tj.: tonażu, wysokości, długości, szerokości czy ADR.
– pełne raportowanie zgromadzonych danych.

Co jeszcze możesz wybrać?
Oprócz ZSL dane do systemu e-TOLL można przesyłać jeszcze na 2 różne sposoby. Przez:

  • Aplikację instalowaną na telefonie kierowcy - to rozwiązanie sprawdzi się jeśli prowadzisz niewielką firmę transportową lub jeśli Twoi kierowcy często zmieniają pojazdy. Do aplikacji nie są potrzebne żadne zewnętrzne urządzenia, ale niestety może być zawodna. Wystarczy, że telefon zgubi zasięg lub rozładuje się jego bateria.
  • Urządzenie OBU – to rozwiązanie sprawdzi się w firmach transportowych z niewielką flotą, przy czym warto dane urządzenie OBU przypisać do konkretnego pojazdu. Urządzenie OBU należy kupić u zewnętrznych operatorów.