„Będziesz na miejscu za 7 godzin i 22 minuty” – zastanawiałeś się kiedyś, skąd nawigacja to wie? W przypadku ciężarówek sytuacja nie jest już taka prosta, aczkolwiek… wciąż estymacja czasu dojazdu do celu jest możliwa z uwzględnieniem wszystkich wymaganych danych. Jakie parametry bierze pod uwagę i jak duże jest ryzyko błędu? Czy wiesz, czym jest ETA? Czy ETA może zrewolucjonizować planowanie zleceń w Twojej Firmie? Czy wiesz, że możesz za darmo sprawdzić, jak działa ETA? 

W najprostszym rozumieniu ETA, z ang. Estimated Time of Arrival, jest szacunkowym, przewidywanym czasem dojazdu do celu. W nowoczesnych łańcuchach dostaw, w których czas odgrywa szalenie istotną rolę, ETA również nabiera na znaczeniu. W łańcuchach dostaw precyzyjne szacunki dotarcia do celu – załadunków, jak i rozładunków – muszą być jak najbardziej precyzyjne, by maksymalnie zwiększyć sprawność i efektywność procesu transportu. 

ETA w transporcie umożliwia m.in.: 

  • Określenie dokładnego czasu przybycia i odległości do celu
  • Planowanie i podejmowanie decyzji prowadzących do zwiększenia efektywności (skrócenia czasu dojazdu)
  • Łatwiejsze monitorowanie zlecenia 
  • Optymalne zarządzanie czasem pracy kierowcy
  • Sprawniejsze łączenie przewozów.

Pojęcie ETA nie dotyczy wyłącznie transportu, ale szczególnie w tej branży ma dużo więcej elementów do uwzględnienia przy estymowaniu niż w innych. Między innymi w branży TSL musi ona uwzględniać m.in. ograniczenia ciężarowe, aspekty prawne dotyczące czasu pracy kierowców, korki i zdarzenia drogowe, specyfikę infrastruktury drogowej, błędy planistyczne czy decyzje i opóźnienia kierowców. 

Aby te wszystkie aspekty ETA mogła uwzględnić, konieczne jest wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań telematycznych, realnych danych na temat przewozów, analiz tysięcy frachtów, machine learning czy doświadczeń i projektów badawczo-rozwojowych. Przy wsparciu sztucznej inteligencji system podejmuje szereg wyliczeń (biorąc pod uwagę w/w czynniki) i prognozue możliwie jak najbardziej dokładny czas dotarcia do celu. 

ETA jest przyszłością transportu – zwiększa efektywność, wspiera kierowców i spedytorów w procesie planowania, w podejmowaniu decyzji i optymalizacji czasu dotarcia. 

Przedsiębiorstwa duże czy małe? ETA wszystkim firmom się przydaje!

Choć dostrzegamy, że klienci intuicyjnie przypisują ETA jako funkcjonalność stworzoną z myślą o dużych firmach, to w ogólnym rozrachunku okazuje się, że jest to rozwiązanie idealne dla każdego przedsiębiorstwa transportowego. 

Spedytorzy w swojej codziennej pracy często mają tak wiele do pilnowania, monitorowania, zrobienia, że każde wsparcie w wypełnianiu ich obowiązków jest na wagę złota. Nieodłącznym elementem ich pracy jest stres. Stale muszą podejmować decyzje, na przemyślenie których nie mają zbyt wiele czasu, uwzględniając przy tym wiele czynników. Multizadaniowość, multiplikacja źródeł danych, często też szereg wymagających manualnych pracy m.in. połączeń telefonicznych komplikuje sytuację. 

ETA jest rewolucyjną funkcjonalnością, która wspiera ich działanie, dostarczając informacje pozyskane na bazie licznych analiz i uwzględnieniu wszystkich istotnych czynników. Dzięki czemu przyspiesza proces decyzyjny, dostarcza bezcenną wiedzę i ogranicza do minimum ryzyko błędu. 

Analogicznie wygląda wsparcie pracy kierowcy dzięki ETA. Rozwiązanie to pozwala im lepiej planować pracę, efektywniej wykorzystywać czas pracy oraz wspiera w podejmowaniu decyzji. 

ETA w GBOX LIGHT/ASSIST

Aby móc korzystać z ETA niezbędne jest posiadanie systemu GBOX oraz ciągników wyposażonych w  tachografy cyfrowe. Nie ma konieczność dokupowania specjalnego urządzenia, dodatkowych atrybutów, a jedynie jest to kwestia uruchomienia usługi w tzw. zestawie Digital lub Assist. W zestawie GBox Light Digital, aby rozpocząć monitorowanie ETA konieczne jest uruchomienie manualne. Dla użytkowników telematyki GBox Assist Digital ETA uruchamia się automatycznie po wysłaniu zlecenia na komputer pokładowy kierowcy. 

Do końca marca przetestuj za darmo

ETA jest w stanie uprościć wiele procesów i działań, które podejmujesz w firmie. Usprawnienie funkcjonowania działania całego przedsiębiorstwa jest możliwe. Jeśli chcesz przetestować, jak to działa, jeśli chcesz sprawdzić, czy rozwiązanie to będzie pomocne w Waszej codziennej pracy, to mamy dla Ciebie prezent:

Nasi klienci otrzymują możliwość przetestowania nowej funkcjonalności w GBox – ETA do końca marca za darmo.  

Wszyscy Klienci, którzy mogą skorzystać z takiej opcji, otrzymali drogą mailową informację o takiej możliwości. Jeśli chcesz dowiedzieć się, czy Twoja firma również może przystąpić do testu sprawdź regulamin promocji lub skontaktuj się z naszym doradcą: +48 725 430 849, biuro@grupainstall.pl

Regulamin promocji dostępny tutaj: 

https://inelo.pl/pliki/inelo/regulaminy/Regulamin_promocji_ETA_wer.1.0._z_dnia_19.12.2022.pdf?utm_source=beamer&utm_medium=sidebar&utm_campaign=Nowo---ETA-uwzgldniajca-czas-pracy-kierowcy&utm_content=textlink