GBox Assist 3.0 to nowa wersja zaawansowanego systemu telematyki i monitoringu pojazdów GPS marki GBox. To całkowicie nowe urządzenie, które posiada szereg innowacyjnych rozwiązań oraz dobrze znane i sprawdzone w transporcie funkcje, które zostały dopracowane i rozbudowane tak, aby móc je w pełni wykorzystać.

GBox Assist 3.0 znacznie więcej niż lokalizowanie pojazdów

System GBox Assist 3.0 to innowacyjne rozwiązanie oparte na sieci i nawigacji GPS, ale umożliwia nie tylko lokalizację pojazdów. GBox Assist 3.0 umożliwia:

  • dwukierunkową komunikację z kierowcą,
  • delegowanie zleceń spedycyjnych bezpośrednio do kierowcy,
  • skanowanie i przesyłanie dokumentów przez kierowcę wprost do systemu GBOX® Online,
  • bieżącą analizę czasu pracy kierowcy oraz zdalne pobieranie danych z karty kierowcy i tachografu,
  • nawigację z uwzględnieniem samochodów ciężarowych,
  • ostrzeganie i informowanie kierowcy o niebezpiecznych parkingach, strefach płatnych, dostępnych w pobliżu stacjach flotowych.


Istnieje możliwość rozbudowania GBOX® Assist 3.0 o urządzenia peryferyjne, które pozwalają między innymi na analizę ekonomiki użytkowania pojazdów czy kontrolę paliwa.

Implementacja zastosowanych rozwiązań w zdecydowany sposób przyczyni się do sprawniejszego funkcjonowania całego przedsiębiorstwa, gwarantując przy tym oszczędność czasu i redukcję kosztów.

GBox Assist 3.0 - całkiem nowe urządzenie

GBox Assist 3.0 to nie tylko nowy wygląd, to przede wszystkim zwiększona moc obliczeniowa i pamięć Android 9.0, która przekłada się na płynne działanie aplikacji i szybką reakcję na polecenia użytkownika, co w zdecydowany sposób przyśpiesza  pracę i oszczędza czas kierowcy. Z myślą o komforcie pracy kierowców, stworzony został nowy komputer pokładowy, wyposażony w wyświetlacz z zwiększoną rozdzielczością, lepszymi kątami widzenia oraz z dokładniejszym odwzorowaniem kolorów. Dodatkowo nowe zasilanie bateryjne zapewnia bezpieczne i bezawaryjne wyłączenie urządzenia, jak i systemu. Całość została zamknięta w nowej i ergonomicznej obudowie, która pozwala na szybkie i wygodne zamontowanie urządzenia w kabinie ciężarówki.

Moduł GPS, modem LTE, Wi-Fi oraz Bluetooh - innowacyjne sposoby na komunikację

Podstawowym zadaniem urządzenia GBox Assist 3.0  jest monitorowanie pojazdów w czasie rzeczywistym, co przy obsłudze dużej ilości zleceń, ułatwia lokalizowanie floty i jej zarządzanie. Wbudowany moduł GPS i antena GPS ukryta pod obudową  gwarantuje płynną pracę nawigacji, która na bieżąco dostarcza kierowcy niezbędne informacje, a spedytorowi umożliwia śledzenie ciężarówki i kontrolowanie, czy porusza się po zaplanowanej trasie. GBox Assist 3.0 jest urządzaniem, w którym zastosowano moduł LTE, pozwalający  na błyskawiczną dwustronną komunikację, dzięki której  wiadomości, zlecenia, korytarze, jak i kolorowe skany są przesyłane w zaledwie kilka sekund. Natychmiastowy i  sprawny kontakt dyspozytora z kierowcą jest gwarancją bezpiecznego i bezproblemowego  przewozu towarów.

GBOX Assist 3.0 innowacyjne urządzenie, dobrze znane funkcje

Mimo, że GBox Assist 3.0 posiada również funkcje przejęte od swojego starszego brata, warto pamiętać, że jest to urządzenie zbudowane od podstaw, a co ważne niezwykle rozwojowe. Podstawą jest całkowicie nowa elektronika, która daje możliwość dostosowywania urządzenia do zmian w transporcie międzynarodowym. System telematyczny nowej generacji GBox Assist 3.0 zostanie doceniony w szczególności przez firmy oczekujące nowoczesnych rozwiązań, pozwalających zautomatyzować procesy spedycyjno-logistyczne, a także obniżyć koszty, w pełni wykorzystując czas pracy kierowców.

Chcesz wiedzieć więcej?


Źródło: www.gbox.pl