Branżę transportową czeka wiele zmian. To wynik przyjętego Pakietu Mobilności. Czy wiesz, że jeśli polskie przepisy nie zostaną dostosowane do zapisów wynikających z Pakietu Mobilności, to początkiem 2022 roku czeka przewoźników drastyczny wzrost kosztów?

Od 2 lutego 2022 roku kierowcy będą podlegać pod nową dyrektywę związaną z delegowaniem pracowników. Dodatki z tytułu podróży służbowych nie będą uznawane za część wynagrodzenia, chyba że zostaną opodatkowane i ozusowane.

Ponadto na terenie wspólnoty kierowcom trzeba będzie płacić pełne wynagrodzenie minimalne adekwatne do kraju, w którym wykonywana jest usługa. Będą oczywiście wyłączenia.

To dopiero początek zmian wynikających z Pakietu Mobilności, jakie czekają branżę transportową.


Jesteś gotowy?


Nikt nie jest gotowy, ponieważ wszyscy mają nadzieję na zmiany. 3 grudnia 2020 roku organizacje zrzeszające przewoźników: ZMPD, TLP, OZPTD, PIGTSiS wspólnie wystosowały apel do ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka o podjęcie działań legislacyjnych mających na celu zmiany w polskim prawie w związku z Pakietem Mobilności. 

Przewoźnicy domagają się wprowadzenia takich rozwiązań, które zrekompensują przewidywany wzrost kosztów pracowniczych, oraz które nie spowodują spadku konkurencyjności polskich przewoźników drogowych w UE po wejściu w życie kolejnych przepisów Pakietu Mobilności.

Jedno jest pewne.
Jak zwykle w transporcie bywa, sytuacja znowu będzie dynamiczna.
Dlatego już teraz pomyśl jak ułatwić sobie życie. Co zrobić, żebyś przed lutym 2022 roku nie musiał przeszukiwać Internetu w poszukiwaniu rzeczowych informacji na temat ostatecznie podjętych decyzji.



Jak być zawsze na bieżąco ze zmianami w prawie transportowym?


Dołącz do TRZECIEJ edycji Akademii czasu pracy kierowców. Akademia to platforma kursowa dedykowany dla branży transportowej w ramach, której otrzymujesz roczny dostęp do nagrań video. Wyjaśniamy w nich najważniejsze zagadnienia związane z czasem pracy kierowców i z jego prawidłowym rozliczaniem. Szczegółowo omawiamy tematy dotyczące płacy minimalnej w krajach Unii Europejskiej oraz informujemy na bieżąco o zmieniających się przepisach. Ponadto studenci mają dostęp do wsparcia merytorycznego naszych ekspertów oraz do wymiany doświadczeń z innymi uczestnikami Akademii.



Nie ma znaczenia czy z czasem pracy kierowców masz do czynienia od lat, czy zaczynasz dopiero tę angażującą przygodę. Nie ważne, czy pracujesz na programie 4Trans, czy nigdy nie widziałeś go na oczy. Nie ważne, czy jesteś właścicielem firmy, pracownikiem rozliczającym czas pracy kierowców, kadrową czy księgową w firmie transportowej, czy rozliczasz czas pracy kierowców innym na zlecenie.

WAŻNE! Na studentów czekamy tylko do 1 czerwca! Nie zwlekaj!

Klinij i sprawdź co znajdziesz w Akademii

Klinij i wybierz pakiet dla siebie