Końcem 2019 roku Komisja Europejskie ogłosiła tzw. European Green Deal, czyli plan działania, który zakłada, że Europa ma się stać pierwszym, naturalnym dla klimatu kontynentem. Przedstawiono strategie, które mają na celu poprawę stanu środowiska naturalnego. Jedna z nich mocno uderza w firmy transportowe. Europa musi w większym stopniu i szybciej ograniczać emisje pochodzące z transportu, ponieważ generuje ona jedną czwartą emisji gazów cieplarnianych.

Przedsiębiorcy już teraz zaczynają szukać odpowiednich rozwiązań, które pozwolą przygotować się na nadchodzące zmiany.

Jednym z rozwiązań, które pomoże utrzymać flotę w optymalnym stanie, przy jednoczesnym zapewnieniu oszczędności pieniędzy jest nowa funkcja systemu GBox - Eco-driving.

Co to jest Eco-driving?

Najprościej mówiąc Eco-driving oznacza taki styl jazdy, który wpływa na ograniczenie spalania, negatywnego wpływu na środowisko, a także obniżenie kosztów eksploatacji pojazdów. Eco-driving przyczynia się do redukcji zużycia paliwa często nawet o 20%, zwiększenie bezpieczeństwa oraz oszczędności na naprawach pojazdu.

Eco-driving nowa funkcja w systemie GBOX

Funkcjonalność Eco-driving, która dostępna jest w urządzeniach GBox, pozwala realizować założenia ekologicznej i ekonomicznej jazdy, przy równoczesnym dostępie do szczegółowych danych i raportów z poziomu Panelu GBox. Dzięki rozbudowanej i dostosowanej aplikacji webowej w łatwy i czytelny sposób, osoba odpowiedzialna w firmie transportowej może  zweryfikować potrzebne informacje, które mają bezpośredni wpływ na zużycie paliwa, a także podzespoły floty.

W panelu GBox Online użytkownik ma dostęp do 16 funkcjonalności, umożliwiających m.in.:

  • analizowanie zużycia paliwa, obrotów oraz postojów na włączonym silniku,
  • tworzenie rankingu kierowców, jeżdżących najbardziej i najmniej ekologicznie;
  • kontrolowanie ilości oszczędzonego paliwa na poziomie całej floty;
  • zestawienie pojazdów per kierowca;
  • utrzymanie swoją flotę w optymalnym stanie i oszczędzaj pieniądze.

Chcesz wiedzieć więcej? Kliknij TUTAJ i czytaj lub