Rozliczanie delegacji i ryczałtów kierowców

Konieczność rozliczania delegacji oraz ryczałtów, to codzienność każdego przewoźnika, który zatrudnia kierowców. Do prawidłowych obliczeń niezbędna jest wiedza na temat obowiązujących przepisów, a także prawidłowe dane na podstawie, których dokonuje się rozliczenia podróży służbowej. Zdarza się, że mimo dobrych chęci kierowcy dostarczone dane zawierają błędy, które mogą narazić firmę na kary administracyjne i postępowania sądowe.

Rozliczanie podróży służbowych na podstawie danych z GPS

Już od dawna firmy, które korzystały z oprogramowania 4Trans oraz z systemu telematycznego GBOX mogły rozliczać delegacje na podstawie faktycznych danych zarejestrowanych przez GPS. Teraz idziemy o krok dalej. System 4Trans od wersji 5.0.2 może wyświetlić na  wykresie tygodniowe odcinki zagraniczne ze wszystkich krajów - nie tylko tych, które objęte są koniecznością wyliczania płacy minimalnej dla kierowcy. Opcja ta, połączona z funkcją automatycznego wstawiania przekroczeń granic na podstawie odcinków zagranicznych umożliwia na szybsze stworzenie delegacji. Odcinki zagraniczne trafiają do programu 4Trans z innych systemów telematycznych lub TMS za pomocą istniejącej opcji importu plików XML lub XLS.

Nowa wersja 4Trans 5.0.2

W nowej wersji 4Trans 5.0.2 do stworzenia delegacji na podstawie danych z innych systemu, na wykresie tygodniowym, zaimportowane docinki wystarczy uzupełnić o wjazd/wyjazd z bazy (np. na podstawie danych z karty kierowcy) i użyć automatycznego wstawiania przekroczeń granic na podstawie ww. odcinków.

Aktualizacja oprogramowania 

Dla wszystkich firm, które posiadają aktualną gwarancję na program, aktualizacja jest bezpłatna. Nowa wersja 4Trans będzie sukcesywnie udostępniana dla kolejnych numerów kluczy, poprzez program Updater.

Jak sprawdzić czy program jest na gwarancji i czy posiada aktualną wersję - Zobacz film

Jeżeli nie posiadasz aktualnej gwarancji na system 4Trans