Zgodnie z wytycznymi Unii Europejskiej wszystkie pojazdy zarejestrowane od 15 czerwca 2019 roku powinny być już wyposażone w tzw. inteligenty tachograf. Na ten moment przedsiębiorcy nie mają obowiązku wymieniać wszystkich tachografów na nowe. Jednak jeśli planują poszerzanie floty może dojść do sytuacji, w której część pojazdów będzie posiadało stare tachografy, a część nowe.

Wprowadzenie nowych tachografów ma na celu:

  • ograniczenie manipulacji kierowców w rejestrację czasu jazdy
  • usprawnienie procesu kontroli Inspekcji Transportu Drogowego lub innych służb kontrolnych, dzięki możliwości zdalnego pobierania danych z pojazdów. ITD będzie w stanie kontrolować ciężarówki w ruchu i oceniać, czy istnieją podstawy do zatrzymania danego pojazdu.

Wprowadzenie nowej generacji tachografów = wprowadzenie nowej generacji kart kierowców.

Nowa wersja 4Trans 5.1.1

Dla wszystkich użytkowników systemu 4Trans, którzy posiadają gwarancję, została udostępniona bezpłatna aktualizacja systemu. Nowa wersja 4Trans będzie sukcesywnie udostępniana, dla kolejnych numerów kluczy, poprzez program Updater. Jak sprawdzić czy aktualizacja została udostępniona  Zobacz instrukcję

Nie posiadasz aktualnej wersji systemu 4Trans?

 

Nowa wersja 4Trans umożliwia:

  • analizowanie danych pobranych z inteligentnych tachografów,
  • analizowanie danych z kart kierowców drugiej generacji,
  • wyświetlanie danych lokalizacyjnych wraz z odnośnikiem do mapy,
  • wyświetlenie ostrzeżenia – wpis kraju rozpoczęcia/zakończenia jest niezgodny z lokalizacją GNSS.Nowa wersja urządzeń:
TachoReader Combo Plus i TachoReader BasicW naszym sklepie www.sklep.install.pl dostępne są już urządzenia dostosowane do pobierania danych z tachografów nowej generacji oraz z kart kierowców. 
Jeśli posiadasz urządzenia sprzed 15 czerwca 2019 roku, skorzystaj z opcji aktualizacji lub wymiany urządzeń do pobierania danych na preferencyjnych warunkach. Skontaktuj się bezpośrednio z procudentem (bok@viaon.pl