Przejdź do treści
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

NEWS

Zapisy do V edycji Akademii czasu pracy zostały otwarte - dołącz do 7 czerwca 2022

2022-05-19

Ze względu na dynamiczną, negatywnie odbijającą się na wielu branżach sytuację, jaka panuje na świecie, wskazane jest, aby być aktywnym na wielu płaszczyznach. Mimo trudnej sytuacji transport to branża, która wciąż rozwija się w bardzo szybkim tempie. Przy czym bardzo istotne jest nieustanne dopasowywanie się do aktualnego stanu rzeczy i nauka nowych przepisów (które bardzo się zmieniają). Teraz nie musisz martwić się skąd czerpać sprawdzoną wiedzę! Sprawdź co daje Ci Akademia czasu pracy kierowców!

czytaj dalej

Jak ustalić podstawę wymiaru składek dla kierowców zawodowych - zmiany od 2 lutego

2022-03-02

W związku z wejściem w życie przepisów wynikających z Pakietu Mobilności zmianie uległy zasady ustalania podstaw wymiaru składek dla kierowców w zakresie przewozu międzynarodowych. Jak poprawnie ustalić podstawę wymiaru składek dla kierowców zawodowych?

czytaj dalej

Nowa wersja 4Trans 6.0.2 uwzględniająca najnowsze wyjaśnienia KE dotyczące delegowania

2022-02-28

W związku z tym, że pojawiły się najnowsze wyjaśnienia KE dotyczące delegowania została udostępniona nowa wersja programu 4Trans 6.0.2. Zobacz co się zmienia.

czytaj dalej

Pakiet Mobilności 2022 - Obowiązkowe zgłoszenie kierowców - Wielka Brytania i Irlandia Północna

2022-02-14

Mimo tego, że Wielkie brytania wystąpiła z Unii Europejskiej, wdrożyła kilka elementów z Pakietu Mobilności. Jednym z nich jest obowiązek zgłaszania kierowców w systemie IMI, którzy wykonują przewozy kabotażowe i corss-trade na terenie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. 

czytaj dalej

Nowa wersja programu 4Trans dostosowana do Pakietu Mobilności

2022-02-03

Właśnie została opublikowana nowa wersja programu 4Trans. Wersja 6.0.1 jest odpowiedzią na Pakiet Mobilności oraz zmiany w polskiej ustawie o transporcie drogowym oraz ustawie o czasie pracy kierowców. Aktualizacja zmienia wizualnie oprogramowanie oraz pozwala na integrację z nowym Modułem Płaca Zagraniczna.

czytaj dalej

Pakiet Mobilności 2022 - Prezydent podpisał ustawę


2022-01-28

W dniu 27 stycznia Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o transporcie drogowym i czasie pracy kierowców, która dostosowuje polskie przepisy do zmian wynikających z Pakietu Mobilności. Teraz oczekujemy na publikację w Dzienniku Ustaw, ale jak wiadomo musi się ona wydarzyć przed dniem 2 lutego.

czytaj dalej

Nowość! Moduł do rozliczania płacy zagranicznej w Pakiecie Mobilności!

2022-01-14

Już od lutego 2022 roku wchodzą w życie zmiany wynikające z Pakietu Mobilności, które zupełnie zmieniają dotychczasowy model prowadzenia rozliczeń czasu pracy kierowców pracujących za granicą. Aby ułatwić rozliczanie wynagrodzeń kierowców oraz aby zredukować ryzyko wzrostu kosztów i spadku konkurencyjności zalecamy zakup nowego modułu programu 4Trans - Płaca Zagraniczna .

czytaj dalej

Płaca minimalna w Polsce na 2022 rok

2021-12-16

W Polsce każdego roku, na podstawie Ustawy z dnia 10 października 2002 roku o minimalnym wynagrodzeniu za pracę, ustalana jest  stawka płacy minimalnej na rok następny. Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 15 września 2021 roku minimalne wynagrodzenie za pracę w 2022 roku wyniesie 3010 zł brutto.

czytaj dalej

Rząd przyjął projekt ustawy wdrażającej Pakiet Mobilności w Polsce

2021-12-09

7 grudnia Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o transporcie drogowym, ustawy o czasie pracy kierowców oraz niektórych innych ustaw.  Projekt ten dostosowuje polskie prawo do kolejnych zmian wynikających z Pakietu Mobilności, które mają wejść w życie w lutym 2022 roku. 

czytaj dalej

Wszystko na temat czasu pracy kierowców w jednym miejscu

2021-11-24

Branża transportowa rozwija się obecnie w zawrotnym tempie a kierowcy są jednymi z najbardziej pożądanych pracowników na rynku. Znajomość właściwych przepisów, w tym m.in. zmian wynikających z Pakietu Mobilności 2022 jest więc jednym z kluczowych elementów właściwie wykonywanej pracy w tej branży. Bądź gotowy ta zmiany! Sprawdź!

czytaj dalej

14000 zł brutto - czy tyle od lutego 2022 będą zarabiać kierowcy?

2021-11-15

Jeśli nie zmienią się polskie przepisy, to przewoźników czeka drastyczny wzrost kosztów. Od lutego 2022 roku kierowcy będą musieli otrzymywać pełne wynagrodzenie adekwatne do kraju, w którym wykonują usługę (równe wynagrodzeniu pracowników miejscowych na tym samym stanowisku). Szacuje się, że zmiana ta dotknie 35 tyś. międzynarodowych przewoźników! 

czytaj dalej

e-TOLL. Jak wykonywać przewóz w razie awarii GPS?

2021-10-25

Od 23 września 2021 zgodnie z obwieszczeniem Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej, wprowadzone zostało specjalne zgłoszenie, które w razie pojawienia się awarii w trakcie poruszania się po drodze płatnej pozwala na kontynuowanie przejazdu. Jakie formalności trzeba spełnić, żeby nie było problemów?

czytaj dalej