Przejdź do treści
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

NEWS

Zakaz odbierania odpoczynków w kabinie busów (do 3,5 tony) we Francji

2020-09-04

Od 3 września we Francji obowiązują nowe przepisy dotyczące odbierania przez kierowcę odpoczynków dziennych oraz tygodniowych w kabinie pojazdu z DMC poniżej 3,5 tony. Za to naruszenie firmom transportowym grozi wysoka kara - nawet 1500 euro.

czytaj dalej

GITD przedstawiło nową interpretację przepisu Pakietu Mobilności!

2020-08-31

Na ostatnim spotkaniu GITD została zaprezentowana wstępna interpretacja przepisów wynikających z Pakietu Mobilności. Co do zasady pokrywa się ona z informacjami, które przekazywaliśmy podczas live oraz webinaru, oprócz jednej kwestii dotyczącej odstępstwa odbioru dwóch odpoczynków tygodniowych skróconych z rzędu.

czytaj dalej

Program 4Trans dostosowany do najnowszych zmian z Pakietu Mobilności

2020-08-18

Już 20 sierpnia w życie wchodzą pierwsze zmiany w rozporządzeniu 561/2006 oraz 165/2014 wynikające z Pakietu Mobilności. Zmiany dotyczące szczególnie analizy naruszeń zostały ujęte już w najnowszej wersji programu 4Trans i będą automatycznie obowiązywać po 20.08.2020. WAŻNE! Zmiany nie będą uwzględniane jeśli podczas analizy została wybrana opcja sprawdzania wg. AETR.

czytaj dalej

Pakiet Mobilności - od 20 sierpnia 2020 roku wchodzi w życie część nowych zasad!

2020-07-31

31 lipca 2020 roku w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszony został Pakiet Mobilności. Oznacza to, że już za 20 dni wejdzie w życie część nowych zasad dotyczących czasu jazdy i odpoczynku.

czytaj dalej

Przedłużanie ważności dokumentów w Unii Europejskiej - aktualizacja informacji

2020-07-21

Od 4 czerwca 2020 roku obowiązują przepisy wprowadzone przez Unię Europejską, które dotyczą ważności niektórych certyfikatów, świadectw, licencji i zezwoleń oraz przesunięcia niektórych okresowych kontroli i okresowych szkoleń w niektórych obszarach prawodawstwa dotyczącego transportu. Pozwalają one na automatyczne przedłużenie ważności dokumentów niezbędnych do wykonywania transportu. Pojawiły się wyjątki! Sprawdź co powinieneś wiedzieć.

czytaj dalej

Easy TMS kompleksowy system do zarządzania procesami spedycyjno-transportowymi

2020-07-09

Easy TMS to nowoczesny system, który powstał z myślą o spedytorach oraz przewoźnikach w celu optymalizacji kosztów transportu i usprawnienia procesu zarządzania firmą transportową. Jest gotowym do działania programem, który pozwala w szybki i nieskomplikowany sposób porządkować i automatyzować pracę w firmie transportowej. 

czytaj dalej

Pakiet Mobilności ostatecznie przyjęty – co czeka branżę transportową w najbliższym czasie?

2020-07-09

Dnia 8 lipca 2020 roku Pakiet Mobilności został ostatecznie przegłosowany. Nowe przepisy wejdą w życie w najbliższych tygodniach. Pakiet Mobilności ma na celu uporządkowanie europejskiej branży transportowej głównie poprzez eliminację dumpingu socjalnego. Co w najbliższym czasie czeka branżę transportową?

czytaj dalej

GBox Assist App – aplikacja mobilna do zarządzania flota pojazdów

2020-07-06

GBox Assist App to aplikacja na telefon komórkowy stworzona z myślą o szybkiej i wygodnej komunikacji z kierowców. Umożliwia stały nadzór nad realizacją zleceń zarówno na komputerze jak i z pozycji telefonu. GBox Assist App dajce Ci pełną kontrolę nad pojazdami oraz zleceniami transportowymi. Sprawdź, co jeszcze zyskasz dzięki aplikacji.

czytaj dalej

GBox Assist 3.0 nowy wymiar monitorowania pojazdów

2020-07-02

GBox Assist 3.0 to nowa wersja zaawansowanego systemu telematyki i monitoringu pojazdów GPS marki GBox. To całkowicie nowe urządzenie, które posiada szereg innowacyjnych rozwiązań oraz dobrze znane i sprawdzone w transporcie funkcje, które zostały dopracowane i rozbudowane tak, aby móc je w pełni wykorzystać.

czytaj dalej

Akademia czasu pracy kierowców - pierwszy kurs online dla firm transportowych

2020-06-29

Prowadzenie biznesu w branży transportowej to nie łatwy kawałek chleba, a obecna sytuacja spowodowana koronawirusem przysporzyła firmom transportowym dodatkowych problemów. Zapytaliśmy pracowników i właścicieli firm transportowych „Co jest Twoim największym wyzwaniem związanym z czasem pracy kierowców?”

czytaj dalej

Pakiet Mobilności - za nami kolejne głosowanie

2020-06-09

W dniu 9 czerwca komisja TRAN przyjęła w zdalnym głosowaniu bez poprawek Pakiet Mobilności. Teraz zgodnie z planem, który został zatwierdzony przez UE, projekt trafi pod głosowanie w Parlamencie Europejskim, które odbędzie się pomiędzy 8 a 10 lipca 2020 roku podczas lipcowej sesji plenarnej. 

czytaj dalej

Odstępstwa od czasu jazdy i odpoczynku zniesione we wszystkich krajach

2020-06-04

Rządzący w krajach Unii Europejskiej decydują się na stopniowe odmrażanie gospodarek. Restrykcje, które do tej pory zostały nałożone w związku z pandemią koronawirusa, powoli są znoszone. W związku z tym zostały także anulowane tymczasowe odstępstwa od czasu jazdy i odpoczynku, a kierowców obowiązują dotychczasowe przepisy.

czytaj dalej